Telefon 0384 213 13 44  E-Mail info@apstohumculuk.com.tr
 
 
Copyright © 2019 All Right Reserved. APS TOHUMCULUK
 
TELEFON
+90384 213 13 44

E-MAIL
info@apstohumculuk.com.tr

ADRES
Yeni Mahalle, Lale Caddesi,
Altınoluk İşhanı 34/9 Nevşehir
İLETİŞİM
SOSYAL MEDYA
Bizi Takip Edin!
MOBILE WEBSITE
APS TOHUMCULUK 2014 yılında tarım ve orman bakanlığının patates tohumluğu sertifikasyonu ve pazarlaması yönetmeliği çerçevesinde yetkilendirilmiş tohumculuk kuruluş belgesi alarak faaliyetlerine başlamıştır.
Kurulduğu tarihten itibaren Birliklere, kooperatiflere, firmalara ve üreticilere tohum üretip çiftçilerimizi kaliteli tohumla buluşturmuştur. Bunların yanında yurt dışına tohum satışı yaparak ülke ekonomisine katma değer yaratmaktadır.

APS TOHUMCULUK sözleşmeli üretimler dışında, Üreticilerimizin talep ve ihtiyaçlarına göre sertifikalı patates tohumu ve yemeklik patates üretimi yapmaktadır. Patates tohum üretimlerini daha önceden patates üretimi yapılmamış alternatif yeni bölgelerde yapmaktadır.

Üretim faaliyetlerimiz, sezon boyunca firmamız uzmanları tarafından sürekli kontrol altında tutularak, Hastalıklardan ari tohum üretimi sağlanmaktadır. Şirketimiz Sivas, Adana, Antalya, Aksaray ve Kayseri illerinde üretim faaliyetlerine devam etmektedir.


Hastalıklardan ari üretilen tohumlar dormansi sürecini uygun bir şekilde geçirmesi için Nevşehir’de bulunan doğal soğuk hava depolarına getirilerek, Boylama ve ambalajlama sonrası satışa sunulmaktadır.

HAKKIMIZDA
aps tohumculuk